Jak wierzyć?
Niedopałek zgaszonej miłości,
Za herezję w wodzie zatopiony,
Ma bardzo pewny środek.
Jest to mojego postrzegania,
Co ze światem w niezgodzie,
Wolnej woli ośrodek.
"Życie moje jest okropne obecnie, żadnej nadziei, żadnej pracy... niezrozumienie na każdym kroku. (...) Aby dogodzić krytyce musiałbym sobie odejmować kolejno głowę, mózg, serce, czucie, zmysły, słuch, wzrok - bo wszystko mi kwestionują." - S. Wyspiański
W środę wracam do żywych. Znowu pełna energii do walki, tylko proszę cię Boże żeby to było choć trochę trwałe. Będzie dużo pracy, to dobrze, nie pozostanie mi zbędnego czasu na użalanie się nad sobą. Mam dużo zaległości, ale chcę podejść do tego z nastawieniem pełnym zapału i pokory, a nie strachu i niecierpliwości. Postawiono mnie spowrotem na nogi.
Już nie mogę doczekać się przywitania merdającymi ogonami i puszystym mruczeniem. Zabiorę dzieciaczki na spacerek, a Kapselka i Pana Puszyste Ciasteczko nakarmię w końcu porządnie wątróbką.
Umówiłam się na następny tatuaż, kota podróżnika w salonie Bodyfikacje w Toruniu jako prezent od samej siebie na Święta.
W następnym poście relacja z pieczenia pierniczków, spaceru z piesełami, a później wycieczka do Hamburga. ;D
Muzyka na dziś :
https://youtu.be/btPJPFnesV4
Lexandra Przybyszewska
wtorek, 4 grudnia 2018
piątek, 16 listopada 2018
Iskra w wegetacji i obrazek
Jakie są twoje najgłębsze najbardziej skrywane uczucia i pragnienia?
Mnie rozpiera i najzachłanniej
Młodość,
Ta iskra co zapala się w prostej wegetacji drodze
I przerwać ją chcąc podpala wszystkie mosty,
Odbiera.
Iskrzy chęć podskoku
I oniemiającego apetyt destrukcji
Zaspokającego widoku.
Tam gdzie jestem ja,
I ty
Chcę żyć.
Widzieć artystycznej namiętności obrazy.
W drogę! Ktoś powie.
Ja nie stanę dwa razy. W drogę!
Namalowałam swój pierwszy obrazek akrylem.
Muzyka na dziś :
https://www.youtube.com/watch?v=WfjX3g_mmY8&feature=share
Mnie rozpiera i najzachłanniej
Młodość,
Ta iskra co zapala się w prostej wegetacji drodze
I przerwać ją chcąc podpala wszystkie mosty,
Odbiera.
Iskrzy chęć podskoku
I oniemiającego apetyt destrukcji
Zaspokającego widoku.
Tam gdzie jestem ja,
I ty
Chcę żyć.
Widzieć artystycznej namiętności obrazy.
W drogę! Ktoś powie.
Ja nie stanę dwa razy. W drogę!
Muzyka na dziś :
https://www.youtube.com/watch?v=WfjX3g_mmY8&feature=share
wtorek, 13 listopada 2018
Kolejny dzień w schronie dla nieszczęśliwych
Aktualnie przebywając poza domem tęskno mi do moich dzieciaków. Nie ma kto ich zabrać na spacer, dać ciasteczko, pogłaskać. Szczerą chęcią poszłabym sobie też do szkoły pomimo faktu, że trudno mi w niej. Narysowałam parę rysunków.
I napisałam wiersz.
Zastój w przepływie wody
Chcę myśleć nic,
Popłynąć dalej
Gdzie nie ma nic.
Wrócić do domu
I nie zastać nikogo,
Nie powiedzieć sobie 'cześć'.
Zasnąć i nie czekać
Na następny dzień,
Odpuścić sobie troszkę
I potem nie dać dopaść się,
To ja dopadnę.
Nie stawać w cieniu
Minionych dni i pójść w...
Muzyka na dzisiaj :
https://www.youtube.com/watch?v=jlCTtQ6jkO4&feature=share
Zastój w przepływie wody
Chcę myśleć nic,
Popłynąć dalej
Gdzie nie ma nic.
Wrócić do domu
I nie zastać nikogo,
Nie powiedzieć sobie 'cześć'.
Zasnąć i nie czekać
Na następny dzień,
Odpuścić sobie troszkę
I potem nie dać dopaść się,
To ja dopadnę.
Nie stawać w cieniu
Minionych dni i pójść w...
Muzyka na dzisiaj :
https://www.youtube.com/watch?v=jlCTtQ6jkO4&feature=share
wtorek, 6 listopada 2018
Moje rysunki
Odkąd pamiętam lubiłam rysować, nie zawsze mi to wychodziło, ale do tego wracałam, a poniżej moje kocie rysunki.
Wiersz na dzisiaj:
Samotna przystań
Znalazłam się w przystani
Dusz zagubionych i zaplątanych,
Bez perspektyw na powrót do domu.
O powrót niestety niezapytanych,
Bo wracać nie mogą do widmo schronu.
Z ich rąk nadzieję wyjadły
Sępy, ptaki niepokoju.
Więc krzątają się z miejsca
Na miejsce, z nadzieją miejsca
Na serce.
W oczy każdemu głęboko patrzą
Odbijając się od dna zaufania.
DO DOMU, a demony klaszczą.
Ten wiersz napisałam po ciężkiej nocy z lekarstwami, gdy znalazłam się w schronie dla nieszczęśliwych ludzi.
Muzyka na dziś :
Yaël Naïm - Toxic
Led Zeppein- Babe im gonna leave you
Słowo na dzisiaj :
pryncypat - władza skupiona w rękach jednostki przy zachowaniu pozorów ustroju republikańskiego
Wiersz na dzisiaj:
Samotna przystań
Znalazłam się w przystani
Dusz zagubionych i zaplątanych,
Bez perspektyw na powrót do domu.
O powrót niestety niezapytanych,
Bo wracać nie mogą do widmo schronu.
Z ich rąk nadzieję wyjadły
Sępy, ptaki niepokoju.
Więc krzątają się z miejsca
Na miejsce, z nadzieją miejsca
Na serce.
W oczy każdemu głęboko patrzą
Odbijając się od dna zaufania.
DO DOMU, a demony klaszczą.
Ten wiersz napisałam po ciężkiej nocy z lekarstwami, gdy znalazłam się w schronie dla nieszczęśliwych ludzi.
Muzyka na dziś :
Yaël Naïm - Toxic
Led Zeppein- Babe im gonna leave you
Słowo na dzisiaj :
pryncypat - władza skupiona w rękach jednostki przy zachowaniu pozorów ustroju republikańskiego
wtorek, 16 października 2018
Mój piercing i tatuaże
Czy może być dziwnym, że już od podstawówki chciałam mieć piercing? Tylko moi rodzice chcieli go trochę mniej, ale gdy już nadszedł ten wiek pozornej samowolki mogłam sobie pozwolić na kolczyk w nosie (bridge), i też tatuaż. Małą słodką (tak.) kaczuszkę inspirowaną koniem Picassa przy zgięciu ramienia.
Wcześniej już próbowałam (co nie było zbyt mądrym) w ukryciu przed rodzicami zrobić sobie kolczyk w wardze, chrząstce, tunel, a z tego wszystkiego "udał się" tylko tunel, bo z przekłuciami były pewne problemy wynikające z tego, że nie poszłam do piercera, tylko robiłam to samodzielnie. Pamiętam do dziś ten szok jak już miałam wargę przebitą na wylot, zamurowało mnie, nigdy więcej. Nie polecam, idźcie do piercera, poczekajcie do osiemnastki jeśli rodzice wam nie pozwalają, nie warto robić sobie problemów. Moi rodzice na i tak dużo mi pozwalali bo gdy skończyłam trzynaście lat mogłam farbować włosy i robić sobie w uszach tyle dziurek ile będę chciała. Teraz jednak mam tylko jeden tunel 15 mm.
Jak pielęgnować świeże przekłucie i tatuaż? Jak ja to robiłam? Piercer / tatuażysta zawsze wszystko wyjaśnia plus potem na kartce podaje nazwy produktów, które powinno się stosować, jak często to robić i tym podobne. Ja osobiście na tatuaż dostałam specjalny plaster, który nosiłam parę dni, a potem, gdy "soki" z tatuażu już odeszły ściągnęłam go i codziennie co parę godzin przemywałam tatuaż wodą z szarym mydłem w płynie i smarowałam maścią Bepanthen. A jeśli chodzi o przekłucie to jedyne co musiałam z bridge'm robić to oczyszczać miejsca przekłucia patyczkiem higienicznym nasączonym Octeniseptem.
Muzyka na dziś :
Fatboy Slim - Right Here Right Now
Kolejny wiersz.
"To wszystko nieprawda"
Od środka zrozpaczone
korzenie kruszą się,
a dumna korona
w blasku usycha.
Gdy naprawdę pytają
o szczere słowo.
Milkniesz, przepadasz
i znikasz.
Kolejny wiersz.
"To wszystko nieprawda"
Od środka zrozpaczone
korzenie kruszą się,
a dumna korona
w blasku usycha.
Gdy naprawdę pytają
o szczere słowo.
Milkniesz, przepadasz
i znikasz.
środa, 3 października 2018
Kilka wierszy
Hej,
Dzisiaj pokażę wam kilka moich myśli w formie amatorskiej poezji.
Serce ogień, ogień serce
Chciałabym nauczać,
Ale nie mogę skończyć szkoły.
Wola pracy budzi się we mnie,
Ale i tak skończę jak knąbrne woły.
Bo zasypia, i ja zasypiam
W rytm muzyki, która ma mnie uzdrowić.
Kochanie poczekaj, aż wstanę
Abym znów mogła upaść
Na tej żyznej glebie tylko po to,
Aby znów spotkać ciebie.
Bo chcę spotkać ciebie.
Po co siać jeśli można
Od razu gryźć glebę.
Tak bardzo cieszę się,
Że spotkałam ciebie,
Bo chciałam obwinić siebie.
Chciałabym zgasić ten ogień,
Ale on podsyca żar,
Przez który widzę rzeczy piękne.
Piękno rodzi się w bólu,
W bólu rodzi się człowiek.
Wszystko jest ślicznym absurdem
Skąpanym w męce.
Każdemu woda i ogień umiarkowanie
Rozpala i gasi serce.
Mamy ogień lub słabe serce,
Serce ogień, ogień serce.
Walka o wybory
Więc proszę cię rybo,
Odegnij tę lufę, to zły kierunek
Broni, bo czego człowiek broni,
Gdy sam do siebie strzela?
Świętego świata absurdu bez właściciela.
Niemało kwiatów krzyczących,
Niedużo mi uwagi.
Odwagi, rybo, ODWAGI.
Nie chcę chcieć więcej od losu,
Pragnę przekierować wszystkie moje chęci,
I wszystkie wymagania wewnętrznego głosu
Na ten ognik przyświecający nieśmiało
Z samej siebie na osobę własną.
Ale samej z myślami mi bardzo
CIASNO!
Tłumaczenie poezji jest jak tłumaczenie żartu, nie lubię tłumaczyć żartów, to niezręczne.
Słowo na dzisiaj : kosmogonia - całość wyobrażeń o pochodzeniu świata dla danej religii lub systemu filozoficznego
Muzyka na dzisiaj :
Where is my mind - Maxence Cyrin
Lithium - Maxence Cyrin
Subskrybuj:
Posty (Atom)








